Fikus

Fikus. Figowiec Benjamiński to najpopularniejsza odmiana fikusów, potocznie zwana beniaminkiem. Charakteryzuje się drobnymi zielonymi listkami. Mój ma już ok 2 m wysokości i mnóstwo zielonych listków

Beniaminki lubią słoneczne, przewiewne miejsca. Należy jednak uważać ze słońcem, bowiem beniaminek jak każda roślina narażony jest na poparzenia słoneczne. Dlatego odpowiednio dozujmy nasłonecznienie 🙂

Beniaminek podobnie jak paprotka lubi mieć stale wilgotne podłoże. Nie możemy dopuścić do przeschnięcia jak również przelania, gdyż nasz fikus najprawdopodobniej zareaguje zrzucaniem liści. Beniaminek nie należy do wymagających. Optymalna temperatura to ok 15-20 stopni.

Fikus Beniaminek podobnie jak paprotka lubi zraszanie. Swoje fikusy zraszam co drugi dzień. Stałe nawilżenie sprawia, że mój fikus wypuszcza nowe liście, które zagęszczają koronę beniaminka.

Beniaminka przesadzamy zazwyczaj co dwa-trzy lata, lub kiedy zauważymy, że korzenie naszego fikusa zaczynają wystawać. Nie przesadzajmy z wielkością doniczek, gdyż fikus w zbyt dużej doniczce może zwiększyć swój system korzeniowy, który ogranicza wzrost rośliny.

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.