Pąki

Kiedy storczyk wypuszcza pierwsze paki, możemy być z siebie dumni. To dzięki naszym codziennym zabiegom, zapewniliśmy naszemu storczyki bardzo dobre warunki rozwoju, które zaowocowały w postaci zdrowych pąków.

Storczyki hoduję od dwóch lat:)  Bywało cięzko. Zanim dobrze się poznaliśmy, mieliśmy okresy przesuszenia, podtopienia, przeżyliśmy również atak wełnowcóc. Jednak dzielnie daliśmy rade 🙂  dziś moje storczyki są w etapie wzrostu i już niedługo moje oczy będą cieszyć się pięknym kwiatem 🙂 Niewątpliwie dla niektórych doprowadzenie storczyków do ponownego kwitnienia jest dość proste. Wystarczy zapewnić im optymalne warunki, które zazwyczaj zaowocują pakami.  Jednak bywają storczyki, których okres spoczynku jest dłuższy i wymaga większego wysiłku.  Jedno jest pewne, jeżeli będziemy naszego storczyka odpowiednia pielęgnować wcześniej czy później uzyskamy od niego nowe kwiaty i paki. Więcej informacji na temat paków i  ich opadaniu znajdziesz w tym artykule https://www.mojstorczyk.pl/wplyw-owocow-na-kwiaty-i-paki-storczyka/

Nowe pąki

0004

0003

0002

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.