Pąki

Kiedy storczyk wypuszcza pierwsze paki, możemy być z siebie dumni. To dzięki naszym codziennym zabiegom, zapewniliśmy naszemu storczyki bardzo dobre warunki rozwoju, które zaowocowały w postaci zdrowych pąków.

Storczyki hoduję od dwóch lat:)  Bywało cięzko. Zanim dobrze się poznaliśmy, mieliśmy okresy przesuszenia, podtopienia, przeżyliśmy również atak wełnowcóc. Jednak dzielnie daliśmy rade 🙂  dziś moje storczyki są w etapie wzrostu i już niedługo moje oczy będą cieszyć się pięknym kwiatem 🙂 Niewątpliwie dla niektórych doprowadzenie storczyków do ponownego kwitnienia jest dość proste. Wystarczy zapewnić im optymalne warunki, które zazwyczaj zaowocują pakami.  Jednak bywają storczyki, których okres spoczynku jest dłuższy i wymaga większego wysiłku.  Jedno jest pewne, jeżeli będziemy naszego storczyka odpowiednia pielęgnować wcześniej czy później uzyskamy od niego nowe kwiaty i paki. Więcej informacji na temat paków i  ich opadaniu znajdziesz w tym artykule https://www.mojstorczyk.pl/wplyw-owocow-na-kwiaty-i-paki-storczyka/

Nowe pąki

0004

0003

0002

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 261 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.