Podłoże

Podłoże do storczyków można śmiało przygotować samemu.  Nie jest to trudne, wystarczy kilka składników i ich odpowiednie proporcje. Tak skomponowane podłoże zapewni naszym storczykom doskonałe warunki. Próbowaliście?

Zamiast kupować gotowe podłoże dla storczyków, można pokusić się do stworzenia własnego. Do przygotowania odpowiedniego podłoża potrzebne będą: kora sosnowa różnej wielkości i grubości, keramzyt, węgiel drzewny, mech torfowiec tzw sphagnum, kawałki korka i styropianu, można też dodać łupiny orzecha kokosowego. Tak skomponowane podłoże możemy użyć podczas przesadzania naszego storczyka.

Ciekawa jestem czy próbowaliście stworzyć własne podłoże. Ja dla swoich ogrodowych storczyków, mam własne podłoże. Składa się ono z kory, keramzytu i styropiany.

Gdy zabraknie Ci keramzytu możesz użyć drobnych kamyków, pamietaj jednak o ich wczesniejszym wyparzeniu.

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.