Przędziorki

Przędziorki są to małe czerwone pajączki, które spacerują po liściach storczyka, tworzą pajęczynki.  Pojawiają się gdy w wilgotność otoczenia naszych storczyków jest bardzo niska. Dlatego ważne jest dbanie o prawidłowy poziom nawilżenia.

Przędziorki atakują zazwyczaj wewnętrzną cześć liścia tworząc pajęczyny. Gdy się zadomowią  zaczynają nadgryzać liście powodując czerwone plamy. Działaj w licznych grupach. Pajączki są wielkości 0,5 mm, więc ciężko jest zauważyć początek inwazji. Jeżeli nie mamy pewności, wystarczy przetrzeć zainfekowane liście chusteczką, gdy pojawią się na niej czerwone ślady, to będą to najprawdopodobniej nasze pajączki. Można z nimi walczyć, podnosząc wilgotność powietrza. Można to zrobić za pomocą nawilżacza powietrza, wilgotnego keramzytu, można też również wykorzystać do tego celu wilgotny ręcznik, który rozłożymy na grzejniku.

Kolejnym krokiem, który pomoże nam zwalczyć przędziorki, będzie zmycie liści wodą, należy pamiętać aby każdy liść przetrzeć innym wacikiem. Taki zabieg powinien powstrzymać rozwój szkodników. Możemy tę czynność kilkakrotnie powtórzyć. Do  przemywania liści możemy również użyć naturalnych środków zawierających wyciąg z czosnku, można je kupić w większości sklepów ogrodniczych.

Jeżeli jednak ten zabieg nie pomoże musimy skorzystać ze środków chemicznych, które wytępią do końca nasze przędziorki. Bardzo dobrym środkiem jest w tym wypadku:

Magnus CS 200, który raz na zawsze zniszczy wszystkie stadia przędziorka

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.