Zimowe słońce

Zimowe słońce. Marzenie o żółtych kwiatach w końcu się spełniło. Po przeszło roku zakwitł mój urodzinowy prezent. Długo na niego czekałam. Storczyki zdecydowanie uczą cierpliwości 🙂

Pierwsze kwiaty mojego żółtego storczyka szybko przekwitły. Praktycznie w ciągu tygodnia opadły mu wszystkie kwiaty i pąki. Storczyk zmarniał, liście również stały się dość wiotkie. Widocznie w sklepie musiało dojść do przelania Po przesadzeniu, rok nic się z nim nie działo. Odchorował swoje, teraz kwitnie.

Nowe zamiast starego. W przypadku żółtych storczyków należy wstrzymać się z przycinaniem przekwitniętych pędów, gdyż w przypadku tych hybryd nowe kwiaty tworzą się zazwyczaj na szczytach pędów.  Co prawda na coraz dłuższych pędach, otwarte będą zaledwie jeden lub dwa kwiaty, ale w ten sposób okres kwitnienie może przeciągnąć się nawet do roku lub dłużej.

Zdrowe żółte storczyki potrafią kwitnąć każdego roku, utrzymując swój kwiatostan przed długi czas. U mnie zdecydowanie okres spoczynku się wydłużył. Jestem przekonana, że przyczyna tkwiła w pielęgnacji.

słóńce słonko

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 255 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.
  • Magda Jasek

    Też mam cytrynkę w domu.