Czy wiesz dlaczego powinniśmy mieć storczyka w swoim domu?

Storczyk to nie tylko efektownie wyglądający kwiat, który kusi i wprowadza w zachwyt. To również doskonały oczyszczacz powietrza. Zdziwiony? Powiem Wam szczerze, że ja też zrobiłam wielkie oczy.

Czas spędzony zdala od miasta dał mi wiele do myślenia. Ciągłe zmęczenie, wieczne alergie dały mi ostro we znaki. Zwłaszcza w okresie pandemii zaczęłam dostrzegać zbawienne działanie roślin.

O paprociach i ich zaletach wiem od dawna. Doskonale oczyszczają pomieszczenia ze szkodliwych toksyn, które mogą wydzielać się ze świec, świeżo pomalowanych ścian lub mebli. Pochłaniają również niebezpieczne dla zdrowia promieniowanie emitowane przez komputer czy telewizor. Czy to nie są wystarczające powody by mieć paproć na swoim parapecie?

Podobnie jest z naszymi cudownymi storczykami. One również ujemnie jonizują powietrze. Oczyszczają je z substancji rakotwórczych takich jak ksylen. Jest to toksyna występująca w farbach i lakierach. Dlatego warto wzbogacić świeżo odnowione mieszkanie orchideę, która nie tylko doda mu elegancji, ale i oczyści z toksyn. Ponadto storczyki dotleniają powietrze w nocy, więc idealnie sprawdzą się w sypialni. A im bardziej jesteśmy dotlenieni tym lepiej funkcjonujemy.

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.