Pałeczki nawozowe

Pałeczki nawozowe. Będąc ostatnio w sklepie ogrodniczym zastanawiałam się nad środkiem do nawożenia storczyków. Gama produktów jest duża. Ja jednak zdecydowałam się na firmę Agrecol, z produktów której już korzystam. Pałeczki nawozowe o przedłużonym działaniu wspomagają rozrost rośliny i wzmacniają kwitnienie.

Sposób użycia

Aplikuje się je bezpośrednio do doniczki jedną bądź więcej sztuk, w zależności od wielkości storczyka, a dokładniej od wielkości jego doniczki.

Osobiście swoim storczykom zaaplikowałam po dwie pałeczki nawozowe na 3 miesiące, po upływie tego okresu zaaplikuje kolejne. Pałeczki nawozowe zawierają dużo makro i mikroskładników pokarmowych, które są odpowiednio dobrane do potrzeb tych kwiatów.

Jest kilka możliwości nawożenia, są również odżywki w sprayu i płynie. Przed użyciem należy zapoznać się z dawkowaniem znajdującym się na opakowaniu.

Pałeczki nawozowe

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 261 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.