Pierwsze kwiaty mojego storczyka

Po kilku tygodniach wyczekiwania, pojawiły się pierwsze kwiaty mojego storczyka . Jest piękny 🙂 Radość wielka i oczekiwania duże. Chcęęęęę więcej!!!!

Mam nadzieję, że pozostałe paki będą równie urocze.  Jestem ciekawa, jak długo uda mu się utrzymać kwiaty. Czytałam, że storczyk potrafi kwitnąć ok 2-3 miesięcy, zobaczymy jak będzie u mnie. Jestem z siebie dumna, wszędzie bowiem czytam, że pierwszy storczyk jest pechowy.

Dlaczego pierwszy storczyk musi być pechowy?

Dlaczego? Wydaje mi się, że na nim eksperymentujemy. Sama długo się zastanawiałam jak zacząć. Czytałam, próbowałam i doszłam do pierwszych wniosków. Ciekawe czy będą odpowiednie i sprawdzą się moje bądź co bądź nowatorskie metody. Mam nadzieję, że u mnie będzie inaczej. Moja codzienna pielęgnacja wydaje się być odpowiednia. Stale monitoruje jego poziom nawilżenia, nie doprowadzam do przesuszania. Oby długo i pięknie kwitł.

Oto pierwsze kwiaty mojego storczyka

Wygląda przyzwoicie prawda? Kwiat zdrowy i silny. Trzyma się, nie więdnie, wiec chyba jest SUKCES 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.