Pilęgnacja liści

Pielęgnacja liści ….. często zapominany o niej. A są one źródłem zdrowego piękna kwiatu, jak również są skarbnica wiedzy, która może nam pomóc w określeniu stanu i formy naszego storczyka.  Dlatego ważna jest pielęgnacja liści.

Znam jedna metodę naturalną, z której bardzo często korzystam. Pewnie nie jedna z was o niej słyszała, metoda polega na przemywanie raz w tygodniu liści storczyka rozgazowanym piwem. Jest to doskonały sposób zabezpieczenia liści przed osadzaniem się kurzu a zarazem jest to doskonała metoda odstraszania szkodników. Po takim zabiegu:

Liście wyglądają wtedy zdrowo i soczyście 🙂

Druga metoda to stosowanie środków do pielęgnacji liści. Ja ostatnio stosuje chusteczki nawilżone do storczyków firmy Agrecol. Cena od 4 do 6 zł.  Sztuk w opakowaniu chyba 15, więc spokojnie wystarczy na 15 tygodni 🙂 Liście po tym środku są bardzie zielone, soczyste i przede wszystkim mają więcej możliwości walki ze szkodnikami.

Więcej informacji na temat liści możesz uzyskać czytając ten artykuł. Wystarczy, że klikniesz TUTAJ 

 

 

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 260 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.