Pilęgnacja liści

Pielęgnacja liści ….. często zapominany o niej. A są one źródłem zdrowego piękna kwiatu, jak również są skarbnica wiedzy, która może nam pomóc w określeniu stanu i formy naszego storczyka.  Dlatego ważna jest pielęgnacja liści.

Znam jedna metodę naturalną, z której bardzo często korzystam. Pewnie nie jedna z was o niej słyszała, metoda polega na przemywanie raz w tygodniu liści storczyka rozgazowanym piwem. Jest to doskonały sposób zabezpieczenia liści przed osadzaniem się kurzu a zarazem jest to doskonała metoda odstraszania szkodników. Po takim zabiegu:

Liście wyglądają wtedy zdrowo i soczyście 🙂

Druga metoda to stosowanie środków do pielęgnacji liści. Ja ostatnio stosuje chusteczki nawilżone do storczyków firmy Agrecol. Cena od 4 do 6 zł.  Sztuk w opakowaniu chyba 15, więc spokojnie wystarczy na 15 tygodni 🙂 Liście po tym środku są bardzie zielone, soczyste i przede wszystkim mają więcej możliwości walki ze szkodnikami.

Więcej informacji na temat liści możesz uzyskać czytając ten artykuł. Wystarczy, że klikniesz TUTAJ 

 

 

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.