Zraszanie

Zraszanie jest bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji. W ten sposób nawilżane są nie tylko liście ale i korzenie powietrzne.

Moje kwiaty, raz dziennie spryskiwane są odstaną wodą przegotowaną, którą dzień wcześniej przygotowuje. Taki zabieg powtarzam zazwyczaj rano, bowiem nadmiar wody który pozostanie na liściach czy korzeniach zdąży odparować przed wieczorną zmianą temperatury. O wpływie temperatury na wzrost storczyka, przeczytamy tutaj Kiedy ponownie zakwitnie 

Spryskuje korzenie i liście.

Należy pamiętać, aby zraszanie storczyka odbywało się z dużej wysokości. Nie można doprowadzić do zlania rośliny. Po takim zabiegu, zawsze osuszam miejsca, które są szczególnie narażone na gnicie, tzn stożek wzrosty i kąciki liści. Używam do tego papierowego ręcznika, zwijam w rulonik i delikatnie przykładam do kącików rośliny.

0003

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.