Schlumbergera – Bożonarodzeniowy kaktus

Niezwykła Schlumbergera znana również pod nazwą grudnik lub „Bożonarodzeniowy kaktus”, kwitnie późną jesienią i zimą. Stąd też nazwa. Kwiaty tego niezwykłego kaktusa, które niczym płatki śniegu oblepiają go, można spotkać w wielu kolorach. Odcienie i barwy bez wątpienia przykuwają uwagę. Schlumbergera należy do najbardziej znanych kaktusów, które zyskały sobie dużą sympatię.

Grudnik jest dość łatwy w uprawie. Jednak należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim należy pamiętać o okresie przesuszenia podłoża. Czynności tej dokonujemy od września do października, jest to bardzo istotny element pielęgnacji, bowiem bez suchego okresu nasz Bożonarodzeniowy kaktus nie zawiąże pąków kwiatowych

Miejsce uprawy

Latem idealnym miejscem dla naszego kaktusa, będzie zacieniony parapet,który uchroni go przed nadmiarem promieni słonecznych., zimą musimy mu zapewnić słoneczne o dużej wilgotności powietrza.

Podlewanie

Grudnika podlewamy umiarkowanie. Od września do października podłoże powinno zostać przesuszone by zmobilizować roślinę do wypuszczenia nowych pąków.

Nawożenie

Grudnika nawozimy umiarkowanie od kwietnia do sierpnia. W okresie od września do maca , kaktusa nie należy nawozić

Podłoże

Ziemia, w której uprawiamy Grudnika powinna być bogata w składniki mineralne, przepuszczalna z dodatkiem próchnicy.

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.