Storczyk w odcieniu purpury

Storczyk w odcieniu purpury. Storczyka o takim ubarwieniu udało mi się kupić w sklepie ogrodniczym dosłownie za bezcen. Był w kiepskiej formie, kwitł zaledwie jednym kwiatem. Jego forma nie była najlepsza, jednak zaryzykowałam. Okazało się, że moje staranie nie poszły na marne.

Purpurowe storczyki kuszą … kuszą tak bardzo, że skusiły i mnie. Choć orchidea, którą udało mi się kupić nie wyglądała dobrze, gołym okiem można było stwierdzić iż kilkakrotnie została przelana, jednak kwitła, miała w sobie dostojność, która biła z jednego, z jedynego kwiatu.

W naturze można spotkać storczyki o purpurowym i różowo-fioletowym ubarwieniu. Rosną one w Indonezji (Phal. Violacea) i Filipinac (Phal Pulchra). Dzięki nieustannym pracom hodowców, udało się stworzyć storczyka o intensywnie purpurowej barwie,

Storczyki o tak intensywnej barwie pojawiają się na rynku stosunkowo rzadko, ich cena jest zdecydowanie wyższa, bowiem wyhodowanie sadzonki i doprowadzenie jej do pierwszego kwitnienia trwa ok 5 lat. Mój storczyk o nazwie Spirit House, kwitnie dosłownie kilkoma kwiatami, które są nieustannie wypuszczane na starym pędzie kwiatowym. W wielu poradnikach udało mi się wyczytać iż kwitnienie tego storczyka może się przeciągnąć nawet na kilka lat. U mnie trwa już 3 miesiące.

0018 1

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.