Testowanie podłoża Ark-Pol

Test podłoża Ark-Pol. Podłoże do storczyków, które wykorzystałam podczas ostatniego przesadzania zaskoczyło mnie zawartością keramzytu. Postanowiłam zaprosić czytelniczki bloga do wspólnego testowania podłoża firmy Ark-Pol. Jestem ciekawa spostrzeżeń i uwag 🙂

Dziś chciałabym przedstawić spostrzeżenia Pani Karoliny, która wykorzystała nowe podłoża podczas przesadzania swoich storczyków.

Wczoraj przesadziłam dwa storczyki w podłoże firmy Ark-Pol. Po otwarciu opakowania moim oczom ukazało się wilgotne podłoże bogate w keramzyt, chipsy kokosowe i korę. Jeśli chodzi o samo opakowanie to mogłoby być nieco bardziej wyraziste co z pewnością przyciągnęłoby uwagę klientów. Ogólnie jestem z niego zadowolona choć wolałabym aby stosunek kory do chipsów kokosowych był nieco większy. Chipsy mają to do siebie, że kruszą się przez co podczas przelewania storczyka brudzi się doniczka. Zastanawia mnie także obecność w podłożu nawozu. W jakiej postaci on występuje gdyż nie ma żadnej informacji na ten temat na opakowaniu? Plusem tego podłoża jest fakt, że zawiera keramzyt i to dość spore kulki dzięki czemu zapewnia dobrą przepuszczalność podłoża. Mając doświadczenia z innymi podłożami do storczyków obawiałam się obecności ziemiórek w nowym podłożu. Tu jednak nie mogło być o tym mowy. Jest to podłoże naprawdę wysokiej klasy, ja jestem z niego zadowolona, a czy moje storczyki także będą- okaże się w przyszłości.

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.