Jak to jest z tą wodą

Szczęśliwy ten co ma deszczówkę. Ile razy czytałam ten tekst. Nie posiadam takiej wody i nie jestem nieszczęśliwa. Moje storczyki również. Zastanawiam się tylko, jak to jest z tą wodą?

Jeszcze lepsza jest ponoć woda destylowana, niektórzy podlewają mineralną niegazowaną … a ja wodą z wodociągu. Nie wydaje mi się, abym zaszkodziła storczykom, jednak mnie to trochę zaintrygowało.

Spotkałam wczoraj koleżankę, która podlewa właśnie niegazowana wodą. Wydaje na to majątek, bo w swojej kolekcji ma aż 25 storczyków. Szczerze, to różnicy nie widzę w kondycji jej i moich orchidei.

W wielu źródłach czytamy, że storczyków nie powinno się podlewać wodą z „kranu”. Odpowiednia do tego celu jest woda destylowana lub deszczówka. Oczywiście, miękka woda jest lepsza dla kwiatów, jednak woda z wodociągu, odstana w temperaturze pokojowej  dla mnie w zupełności wystarczy.

Jak podlewacie?

Orchidee podlewam poprzez kąpiele wodne, umieszczając storczyka w naczyniu z wodą na ok 30 minut. Pamiętam  aby po takim zabiegu nie wstawiać go bezpośrednio do doniczki, gdyż woda znajdująca się w podłożu powinna znaleźć swoje ujście.

Ania podlewa metodą tradycyjną, czyli do doniczki. Jednak należy pamiętać aby po 15-30 minutach wylać wodę z osłonki.

A jak jest u Was? Jak podlewacie, tradycyjnie czy nie.

[contact-form-7 id="3866" title="Newsletter"]


Kamila
About Kamila 261 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.