Symbolika orchidei

Czy wiecie, że storczyki podobnie jak róże wyrażają uczucia: czerwony miłość, żółty przyjaźń. Co więcej orchidee są bardziej symboliczne. Już w epoce wiktoriańskiej egzotyczne kwiaty oznaczały miłość, a im rzadszy okaz tym głębsza miłość. W dzisiejszych czasach egzotykę mamy na wyciągnięcie ręki, jednak symbolika została.

Natura potrafi stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Oczywiście nic nie dzieje się bez przyczyny. Na kolor wpływają bez wątpienia antocyjany. To naturalny barwnik, który odgrywa różne role w życiu orchidei. Jest odpowiedzialny za produkcję czerwonych i czerwono-fioletowych barw w kwiatach. Chroni również storczyka przed promieniowaniem UV. Można powiedzieć, że to taki naturalny krem przeciwsłoneczny.

Wracając do symboliki. Już niedługo walentynki a czerwone róże, które stały się niejednokrotnie ich symbolem będą najczęściej kupowanym kwiatem. No cóż, czerwony to w końcu kolor pasji i pożądania.

Czerwona orchidea, również jest symbolem miłości i namiętności, idealny prezent na Walentynki. Czerwień u storczyków oznacza również siłę i odwagę.

Biała orchidea oznacza niewinność, elegancję i piękno. Idealny prezent dla przyszłej mamy. Jeżeli nie wiesz jaki kwiat wybrać dla nowo narodzonego dziecka lub wybierasz się na chrzciny biała orchidea będzie doskonałym podkreśleniem tego ważnego dla rodziny wydarzenia. Biały storczyk oznacza również szacunek i pokorę.

Żółta orchidea jest synonimem nowego początku i radości. Jeżeli wybierasz się na “parapetówkę” i nie wiesz jaki prezent sprawić, wybierz tę właśnie orchidee. Żółta orchidea to również symbol przyjaźni. Przyjaciółka świętuje sukces w pracy, a może właśnie się zaręczyła? Idealnym prezentem będzie w tej sytuacji żółty storczyk

Pomarańczowa orchidea symbolizuje dumę, entuzjazm i odwagę. Idealny dla kobiety sukcesu.

Zielona orchidea reprezentuje życie i zdrowie. Idealny prezent na urodziny lub imieniny. Jest również symbolem ziemi, źródłem nieograniczonego szczęścia.


Różowa orchidea prezentuje niewinność, kobiecość, wdzięk. Idealnie sprawdzą się na rocznicę ślubu.

Fioletowa orchidea symbolizuje szacunek i podziw. Doskonale sprawdzą się jako prezent dla osoby, która w naszym życiu odgrywa ogromną rolę. Ten odcień orchidei co roku jest prezentem dla nauczyciela mojego syna, na zakończenie roku szkolnego 🙂

Nie mogę zapomnieć o niezwykle rzadkiej niebieskiej orchidei. Oczywiście mam tu na myśli naturalne storczyki w odcieniu lekkiego błękitu. Ta barwa oznacza duchowość i medytację.

Znając symbolikę tych niezwykłych kwiatów, będzie nam łatwiej dobrać odpowiednia barwę do okazji. Sama często kupuję storczyki na różne okoliczności. Wczoraj podarowałam Mamie na urodziny czerwoną orchideę. Doskonale podkreśliła moją bezgraniczną miłość i wdzięczność.

Jak dbać o storczyki w styczniu i w lutym

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.