Nawilżanie i nawożenie

Nawilżanie i nawożenie to istotny element pielęgnacji storczyków. Woda, którą podlewamy i nawilżamy niestety nie zawiera odpowiednich  składników i mikroelementów, które zapewniłyby odpowiedni wzrost storczyków. Dlatego ważny jest nawóz i odpowiednie nawilżanie.

Dziś mijają trzy miesiące od ostatniego nawożenia, dlatego przyszedł czas na wymianę pałeczek nawozowych, które umożliwiają odpowiednie odżywienie storczyków przez 100 dni. Nie wszyscy polecają te formę wspomagania orchidei, jednak dla mnie jest ona wygodna i oczywiście najważniejsze … moje storczyki nie narzekają na tę formą nawożenia 🙂

Czy te mgiełki działają? Czy to efekt placebo?

Będąc na zakupach w sklepie ogrodniczym znalazłam fajną i niedroga mgiełkę do storczyków, która daje ponoć głębokie nawilżenie. Muszę wam powiedzieć, że działa. Ostatnio liście moich niektórych storczyków nie wyglądają dobrze 🙁  pomarszczyły się i straciły sporo wilgoci. Nie są już tak sprężyste i soczyście zielone. Jestem pewna, że je troszkę przesuszyłam. Ten stan skłonił mnie do zakupienia preparatu, który mam nadzieję poprawi kondycję pomarszczonych liści.

Do rozpylania mgiełki możemy użyć również zwykłej wody, oczywiście odstanej.  Więcej informacji o zraszaniu znajdziecie tutaj https://www.mojstorczyk.pl/zraszanie/

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.