Niedobór promieni słonecznych

Niedobór promieni słonecznych w pielęgnacji storczyków ma ogromne znaczenie. Jego brak, może mieć ogromny wpływ na jego wygląd. Dlatego należy zwrócić uwagę na liście, które mogą nam pomóc zdiagnozować przyczynę wiotkich i ciemnych liści.

W tym krótkim artykule postaram się krótko opowiedzieć jakie skutki ma niedobór promieni słonecznych.

Brak dobrego oświetlenia możemy zauważyć głównie na liściach storczyka, które staja się ciemniejsze i wiotkie. Również kwitnienie jest rzadsze i zdecydowanie mniej obfite. Dłuższe przebywanie storczyka w nieodpowiednich warunkach może doprowadzić do jego karłowacenia. Nowe liście, które orchidea będzie wypuszczać będą mniejsze. Jeżeli zauważymy powyższe objawy, postarajmy się przenieść naszego storczyka w bardziej słoneczne miejsce. A na efekty nie będziecie musieli długo czekać 🙂 O problemach z nadmiarem promieni słonecznych, które również mają wpływ na rozwój naszych orchidei można przeczytać w tym artykule https://www.mojstorczyk.pl/nadmiar-promieni-slonecznych/ . A artykuł zawiera kilka istotnych informacji o skutkach wystawiania storczyka na ostre promienie słoneczne.

0027

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.