Nowe pędy kwiatowe moich storczyków

Nowe pędy kwiatowe moich storczyków rosną bardzo szybko.  Jestem ciekawa ich odcieni, bowiem niektóre kupiłam na przecenie bez widocznego kwitnienia. Szykuje mi się fajna niespodzianka.

Wczoraj u następnego storczyka zauważyłam wypuszczony pęd kwiatowy. Choć wygląda inaczej niż pozostałe pędy, jestem zadowolona bo kupiłam go zmarnowanego rok temu.  Zapowiada się fajna jesień, bogata w kwiaty i pąki. Przyznam, że długo czekałam na te chwilą. Okres spoczynku trwał u niektórych kilka miesięcy, teraz zaczynają swoja drogę do kwitnienia.

Przesadziłam, nawoziłam, zakwitł. I o co tyle szumu?

Zastanawialiście się pewnie kiedy zakwitnie, szczerze to sama zadaje często zadaje sobie takie pytanie. Zazwyczaj pada ono przy podlewaniu, kiedy każdego storczyka dokładnie oglądam. Wiecie, jest kilka sposobów by zmobilizować nasza orchideę. W swoim blogu pisałam już na ten temat.

Oooo, dokładnie tu! Jak zmobilizować storczyka do wzrostu i kwitnienia 

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.