Storczyk jesienią – jak o niego dbać?

Jak podlewamy storczyki jesienią? Tutaj nic się nie zmienia, storczyki jesienią podlewamy tak jak wiosną czy latem. Jednak ta pora roku jest szczególna, dlaczego? Jesień to okres spoczynku i obniżania temperatury w pomieszczeniu w którym trzymamy storczyki. Ważne jest aby w tym czasie nasz storczyk przeszedł okres zmiany temperatury.

Jak to zrobić … najprościej zmienić temperaturę pomiędzy dniem a nocą, uchylając wieczorem okno. Rożnica temperatur spowoduje szybki wzrost pędów storczyków co wiąże się z jego szybszym i bogatszym kwitnieniem. Należy również pamiętać o nawożeniu. Innego nawozu używamy wiosną a innego jesienią i zimą. Wybierając nawóz jesienią musimy zwrócić uwagę na jego skład.  Storczyki o tej porze roku powinny mieć nawóz bogaty w potas. Oczywiście nie wszyscy się z tym zgadzają, do czego mają oczywiście prawo. Ja jednak używam, czy dobrze… nie wiem. Moje storczyki jesienią wyglądają zdrowo, maja pąki, wypuszczają również nowe liście. W związku z powyższym mogę wywnioskować, że mój sposób jest skuteczny.

Należy jednak pamiętać aby temperaturę zmieniać stopniowo. Storczyki jesienią narażone są na przeciągi, które są niekorzystne i mogą doprowadzić do jego utraty.  Z istotnymi informacjami dotyczącymi przewianiu storczyka można zapoznać się tutaj Przewianie storczyka.Naprawdę polecam, gdyż jedna cenna podpowiedź może pomóc w pielęgnacji tak fascynujących roślin jakimi są nasz storczyki, które doprowadzić do ponownego kwitnienia czasami jest bardzo trudno.

A jak jest u Was? Czy wasze storczyki kwitną czy odpoczywają po letnich kwitnieniach?

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Newsletter

  


Kamila
About Kamila 269 Articles
Moja przygoda rozpoczęła się kilka lat temu. Jeden niepozorny storczyk wywrócił moje parapety do góry nogami. Zanim dobrze się poznaliśmy, prowadziliśmy nieustanną walkę o przetrwanie. Po wielu miesiącach moje orchidee odetchnęły z ulgą. Tak, tyle trwało zanim się dobrze poznaliśmy. Swoje spostrzeżenia, notatki, uwagi zawarłam na stronach tego bloga, który stał się moją storczykową instrukcją obsługi.